De winkel van het Esso tankstation aan de Westkolkdijk in Oostzaan is inmiddels dicht. Een deel van de pompen is al afgesloten. Tanken kan alleen via een paar pompen met een pinautomaat. En erg lang zal dat ook niet meer duren. In het kader van de aanpak van de Thorbeckeweg zal de Westkolkdijk worden afgesloten. Het tankstation verdwijnt over een paar maanden.
Wanneer dat precies gaat gebeuren, is nog niet helemaal zeker maar bij het Project Thorbeckeweg wordt uitgegaan van een sluiting van het tankstation ‘rond de zomer 2026’ waarna de Westkolkdijk ook afgesloten wordt. Na de video tikken we door:
Dat laatste zou ook nog even uitgesteld kunnen worden als de Westkolkdijk nog nodig is om verkeer af te wikkelen voor het werk aan de Thorbeckeweg of van de uitvoering van het groot onderhoud op de Sluispolderweg.
Het tankstation zit hier al decennia. Tankstation Van der Poel – een ‘vrije pomp’ zonder merkbenzine – was er al in de vorige eeuw. In het archief vinden we een verbouwingsaanvraag uit 1991 en twee foto’s uit 1998. Volgens Google Street View zaten ze er nog in 2009 – in 2019 zien we Esso op de gevel.

Door Piet Bakker & Merel Kan met extra informatie van Project Thorbeckeweg en Gemeentearchief. Foto’s: De Orkaan / Google Street View.

en voor dat station zat hij al op de dijk toen je nog via de dijk naar Amsterdam kon rijden.
Ik tankte al op de dijk in 1972