‘Pas toen ik weer op de vertrouwde weghelft op de De Uylbrug reed, werd ik weer rustig. Het is ff omschakelen’. Aan het woord een chauffeur die vanmorgen voor het eerst de ‘Diverging Diamond Interchange’ over de Thorbeckeweg en Den Uylweg bereed. Met een beetje zweet in de bilnaad dus: ‘Het voelt als spookrijden.’
Bij de ‘Diverging Diamond Interchange’ (DDI) wisselen de linker- en rechterrijbaan. Dat is visueel een beetje vreemd omdat je dan het verkeer dat je tegemoet komt, aan de ‘verkeerde’ kant ziet (rechts in plaats van links). Er zitten twee DDI-kruisingen met verkeerslichten in de nieuwe inrichting, aan elke kant van de nieuwe onderdoorgang één.
Deze wegindeling blijft zeker anderhalf jaar zo. In die tijd wordt de ongelijkvloerse kruising waarbij de Thorbeckeweg onder de Wibautstraat doorgaat aangelegd. Dat gaat de Gé Frankentunnel heten.
Voor voetgangers is er een tijdelijke brug over de weg. Die fungeerde ook als standpunt voor het maken van het filmpje.
Door Piet Bakker en Merel Kan.
overdrijven is ook een vak " zweet tussen de bilnaad"
Het is inderdaad even wennen. Ik ging gisteren al bijna de miste in toen vanaf Oostzaan de Wibautstraat op moest. Let er op dat je op tijd naar rechts gaat! :)
Hoe kom je het snelst met de auto vanaf de Zuiddijk naar Hornbach etc en dan weer terug?
voor 12 uur: Beatrixbrug over, Via de Stationsstraat en de Provinciale weg. Terug via de Provinciale weg en de Hogedijk, Czarinastraat, Wilhelminastraat naar de Zuiddijk.
Na 12 uur moet je via de rotonde bij het ZMC naar de Provinciale weg.
ik bedoel natuurlijk de Wilheminabrug...
Vandaag voor het eerste over de DDI gereden richting Oostzaan en weer terug. Is inderdaad even wennen, maar rijdt wel prima door. Een heel bijzondere ervaring is vanuit Oostzaan de afslag richting Zaandam zuid nemen. Daar rijd je volledig tegen de 2 banen in die naar de Den Uylbrug gaan. Wel een veilige afslag zo zonder een stoplicht vlak voor de Wibautstraat. Eindelijk doorstroming!
Ik zou het ook niet proberen.
Deze oplossing om het verkeer in goede bannen te leiden werkt prima een duim voor de mensen die dit uitgedacht hebben.
Kun je niet meer de wibautstraat in vanaf de den Uyl brug ?
nee. inderdaad. ook vanaf de wibautstraat kun je niet meer rechtsaf naar de den uyl brug. ik vond het slecht aan gegeven