We kregen toch even een ‘déjà vu’-gevoel bij de aanvraag voor een Omgevingsvergunning: ‘Westzijde 182b Zaandam – Verbouwen 1e en 2e etage naar hotelappartementen’.

Westzijde 182 is één van de adressen in de voormalige Verkadefabriek. Voor een hotel op deze plek bestaan al plannen sinds 2018. In 2019 werd zelfs een omgevingsvergunning verleend voor het verbouwen van de 2e en 3e verdieping tot ‘hotelappartementen met logiesfunctie’ voor Westzijde 170 – ook in het Rijksmonument de Verkadefabriek dus. Dat lijkt nooit gebeurd te zijn.

Nu dus wel een ander nummer (182b in plaats van 170) en nu de 1e en 2e verdieping in plaats van de 2e en 3e en ‘hotelappartementen’ in plaats van ‘hotelappartementen met logiesfunctie’.

Bij het Kadaster bestaan overigens zowel 170 als 182b niet – wel 170a t/m C en 180 (zonder toevoeging – het rode stipje op de kaart hieronder). Inmiddels betrok wel de Groepspraktijk Westzijde een deel van de tweede verdieping.

Alle huisnummers in de voormalige fabriek volgens het Kadaster

Of het ‘Hotel’ Verkade gaat heten weten we natuurlijk niet. We hebben geprobeerd met de eigenaar van het pand in contact te komen over de plannen, als dat lukt vullen we het bericht aan.

Door Piet Bakker op basis van Aanvraag Omgevingsvergunning, het Kadaster en nieuws over eerdere aanvraag op De Orkaan. Foto: Orkaan-archief.