De bewakingscamera’s in fietsenstalling De Droogschuur in Zaandam werken toch wel. Dat is in tegenstelling tot wat burgemeester Hamming eerder in het Zaanstad Beraad zei.

In antwoord op vragen van De Orkaan laat Zaanstad weten:

‘De camera in de Droogschuur is wel in werking, in tegenstelling tot eerdere berichtgeving.’

Die ‘berichtgeving’ was een antwoord van burgemeester Hamming op vragen van LZ-steunfractielid Rob Karst.

Uit die antwoorden werd toen duidelijk dat de camera’s niet werkten. Daardoor zouden er geen beelden zijn die gebruikt konden worden in het onderzoek naar een aanranding die daar in mei had plaatsgevonden.

De politie heeft beelden die er nu toch blijken te zijn opgevraagd in het kader van de zaak waarover De Orkaan eerder schreef.

Aangifte

Na de poging tot aanranding is er een eerste gesprek bij de zedenpolitie in Alkmaar geweest. Er wordt nog een formele aangifte gedaan. Kleding van het slachtoffer wordt op dna-sporen onderzocht.

De camera’s in de Droogschuur maakten volgens de burgemeester geen onderdeel uit van het cameratoezicht op basis van artikel 151 c Gemeentewet maar zijn van de fietsenstalling. (En die is dus van Zaanstad laat de woordvoerder van de gemeente op vragen van De Orkaan weten.) Zaanstad:

‘De bewaking in de fietsenstalling is vooral vóór de fietsenstalling zelf; het zijn bewakingscamera’s die toezicht houden op fietsendiefstal etc.’

Niet alleen de camera’s in de Droogschuur zouden niet werken (wat dus later wel het geval bleek te zijn). Ook die op het Stadhuisplein was defect. Daarvoor komt een tijdelijk vervangende camera op dezelfde plek, totdat de storing is verholpen.

Zaanstad verwacht de tijdelijke camera zo snel mogelijk deze week te plaatsen. De politie kan de camera na het plaatsen uitlezen.

Door Piet Bakker. Bronnen: politie Noord-Holland, gemeente Zaanstad, Rob Karst (LZ), eerder bericht op De Orkaan. Foto’s: De Orkaan.